0.5 C
Bitola
Friday, March 23, 2018
vino

ВИНО ФЕСТ 2017: Квалитетно вино, добра музика и улични артисти пред Веро центар

Познати музички имиња од земјава, атрактивни бендови од странство, аниматори, жонглери и улични артисти, заедно со најквалитетните вина на винарниците од земјава, ќе бидат...
vino

Патување само за љубителите на вино

Во Јапонија постои спа центар, во кој буквално можете да пливате во вино. Ако сте љубители на виното, сакате да ви угодуваат и сакате патувања...
vino

Винарската визба ,, Тиквеш,, ја купи гевгелиската ,, Винојуг,,

Винарската визба „Тиквеш “ ја купи гевгелиската винарија „Винојуг“, дознава еМагазин. Нашата информација ја потврдува и Централниот регистар. Имено, Централниот регистар објави дека АД за...
vino

Награда за „Александрија розе“ на Тиквеш во Франција

Виното „Александрија розе“ на Тиквеш од бербата 2016 година освои сребрен медал на натпреварот Ле Мондиал ду Росé“, што се одржува во Кан, Франција. Од...
rusija

Русија забрани увоз на црногорски вина, Црна Гора тврди дека е одмазда заради НАТО

Руската служба Роспотребнадзор забрани увоз на црногорски вина „Плантажe“, бидејќи во нив се пронајдени содржини на пестициди и пластика. Федералната служба за надзор откри оваа...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС

Bitola, Macedonia
light rain
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
100%
1.2kmh
92%
Sat
1 °
Sun
3 °
Mon
8 °
Tue
6 °
Wed
6 °