5 C
Bitola
Tuesday, March 20, 2018
logo

ИЗВЕСТУВАЊЕ за поднесување на барања за финансиска поддршка во земјоделството

  Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги известува сите земјоделски стопанства дека поднесувањето на барањата за финансиска поддршка во земјоделството е...
subvencii1

28 милиони денари субвенции неделава ќе легнат на сметките на 544 овоштари

На сметките на 544 овоштари неделава треба да легнат 28 милиони денари. Тоа е сумата која МЗШВ предвидува да ја исплати како субвенција. Покрај овоштарите неделава...
subvencii

Денес исплатени 82 милиони денари за субвенции

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство ги информира земјоделците дека денес се исплатени 82 милиони денари за субвенции. Од таа сума, 28 милиони денари се...
kravi

Квалитетно сурово млеко – предуслов за квалитетни производи

Минатата недела се одржа посета на краварската фарма Дуброво која со 160 грла молзни крави и дневна испорака на преку 3000 литри млеко, е...
pazarenje

Супермаркетите им ја преземаат работата на зелените пазари

Дури 20 отсто од прометот на пазарите е намален поради продажбата на овошје и зеленчук во маркетите. Големите супермаркети кои нудат овошје и зеленчук дури...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС

Bitola, Macedonia
light rain
5 ° C
5 °
5 °
100%
1.3kmh
76%
Wed
7 °
Thu
-3 °
Fri
4 °
Sat
4 °
Sun
5 °