5 C
Bitola
Tuesday, March 20, 2018
irtem sealki

„IRTEM“ сеалки

„IrTem“ е турска компанија со 40-годишно искуство, која произведува земјоделска механизација, а е специјализирана во производството на прецизни универзални сеалки за повеќето земјоделски култури. Во својот производен процес ги има воведено сите европски стандарди за квалитет, што представува голем доказ за неоспорливо одличната изработка, но и изведба на самите машини.
zongshen pumpi

ZONGSHEN пумпи

Со ZONGSHEN пумпите добивате неограничена сигурност и долг век на траење. Модел Zongshen DWP20 Тип на пумпа - Центрифугална Тип на мотор ZS230F Moќност на мотор 3,5 kW Излез/Влез...
traktor imt 539

Трактор IMT 539

IMT 539 2WD/4WD е најзастапен модел во производната програма на ИМТ. Се работи за универзален трактор кој што со соодветни приклучоци овозможува широка примена во земјоделство, шумарство, комунални и други дејности.
john deere 5e

John Deere 5E

Сите трактори на John Deere од 5E серија се со 3 цилиндричен PowerTech M мотор со волумен од 2,9 литри. Интегрираниот турбо полнач ја зголемува моќноста на моторот со почитување на строгите Stage 3A стандарди за емисија на штетни гасови.
tafe 42 di

TAFE 42 DI

TAFE 42 DI ги поседува следните технички карактеристики: 3 – цилиндричен дизел мотор со водно ладење и со ниска потрошувачка на гориво. Контролиран хидрауличен систем Подвижна предна осовина

ВРЕМЕТО ДЕНЕС

Bitola, Macedonia
light rain
5 ° C
5 °
5 °
100%
1.3kmh
76%
Wed
7 °
Thu
-3 °
Fri
4 °
Sat
4 °
Sun
5 °