5 C
Bitola
Tuesday, March 20, 2018
gardena

GARDENA градинарски алатки

Вашата градина е место за релаксирање и место каде што треба да имате позитивно и убаво чувство. За полесна, забавна и ефективна работа,...
aziska treva

Исплатлива билка која не бара многу труд

Азиската трева е 10 пати поисплатлива од пченката, не бара многу труд, а од неа може да се произведе биоплин, брикети, пелети, хартија, градежен...
klaudija

Цвеќињата на Клаудија и Кристина од Теарце

    Еден двор во тетовско Теарце со години наназад мириса на кринови. Една фамилија вредни луѓе за егзистенција одбрале да работат и да уживаат. Од...
osnovna obrabotka na pochvata

Основна обработка на почвата

  Основна обработка на почвата се врши со цел да се припреми ораничниот слој за културата која ќе се одгледува на дадената површина. Со основната...
sproveduvanje merki za zashtita od docni proletni mrazevi

Спроведување мерки за заштита од доцни пролетни мразeви

  Овошките се често излоожени на опасност од доцни пролетни мразeви кои се јавуваат пред, во и после цутењето, при што можат делумно или целосно...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС

Bitola, Macedonia
light rain
5 ° C
5 °
5 °
100%
1.3kmh
76%
Wed
7 °
Thu
-3 °
Fri
4 °
Sat
4 °
Sun
5 °